Az óvodai élet egészét áthatja a vallásosság, a vidám, családias, elfogadó légkör, és a családokkal való szoros együttműködés.

Fentiek szellemében igyekszünk megismertetni a gyermekeket a katolikus vallás főbb ünnepeivel, lakóhelyünk, környezetünk szokásaival, jeles napjaival, hagyományaival, népviseletével.

Minden hónapban, általában a második vasárnapon Óvodás szentmisére megyünk a templomba.

Az óvodai életünkben megjelenő főbb események:

Szeptember 29: Szent Mihály napja, Szent Mihály arkangyal ünnepe, templomunk búcsúnapja.

Október 4: állatok világnapja

November 19: Idősek napja, a településünkben élő idősek köszöntése

Adventi időben készülődünk a Kis Jézus születésére, jócselekedetekkel díszítjük az újszülött Megváltó kis ingecskéjét

Adventi koszorú készítés a dolgos szülői kezek segítségével

December 6: Szent Miklós ünnepe

December elején mindhárom csoportban mézeskalácsot sütünk a szülőkkel, a finom illattal és ízekkel is várjuk a karácsony közeledtét.